Rozlučka s lyžařskou sezónou 2019

Titulek

Vedoucí akce: Petr Matyáš

Místo: Tanvaldský Špičák (mapa)

Termín: 23. března 2019

Kopírovat odkaz na tuto stránku


V sobotu 23. března 2019 jsme vyrazili naposledy v této sezóna na lyže. Termínově jsme se, bohužel, sešli s podobně zaměřenou akcí spřátelených Dobrodějek, tak jsme akci nabídli přednostně dětem, které už domovy opustily. S naším dobrovolníkem Petrem tak vyrazili pyšelský Fanda, exkrnský Michal a exklokánkovský Pepa. 

Do Albrechtic jsme dorazili před desátou hodinou. Počasí bylo opravdu parádní. Svítilo sluníčko, jen teploty mohly být o něco nižší. Dopoledne se po upravených sjezdovkách jezdilo úplně božsky. Teploty okolo 15 stupňů však udělali své a odpoledne již byly sjezdovky rozježděné a sníh těžký. 

Krásné jarní počasí však s sebou přineslo i jinou výhodu. Spousta lidí již vyrazila na procházky, na kolo či na zahrádku. Na sjezdovce se tak po celý den netvořily fronty. Bylo to opravdu krásné a důstojné rozloučení s lyžařskou sezónou.

A jaká ta sezóna byla? Pro nás opravdu úspěšná. S dětmi jsme strávili na lyžích dva víkendy - jeden v Krkonoších, jeden na Hauenštejně. Dále jsme pro děti připravili jednodenní lyžovačky na Monínci, na Perninku a zde na Špičáku. Kromě toho jsme také jednou vzali děti na Letnou na brusle. Nyní se již pomalu chystáme na cyklisticko-turistickou sezónu a zároveň se těšíme, až zase s dětmi za rok vyrazíme na bílé svahy.

Tuto akci jsme mohli realizovat díky Nadaci ČEZ, která podpořila náš projekt Lyžařská sezóna pro děti z dětských domovů. Nadaci tímto velice děkujeme.
Takhle nás vítala turistická chata na vrcholu Špičáku (foto: Petr Matyáš)
Celá naše sestava - Michal, Pepa a Fanda
Fanda pózuje na začátku sjezdovky (foto: Petr Matyáš)

(50.75963757653852, 15.27163195397361)