Opři se na Facebooku

Opři se na Facebooku - titulekČasto se nás přátelé našeho sdružení ptají, jak to mají udělat, aby jim neunikla žádná novinky či fotka, kterou uveřejníme na sociální síti Facebook. Proto jsme se rozhodli vytvořit tento manuál.

Nejprve si na Facebooku musíte otevřít naši stránku, to provedete kliknutím na tento odkaz. Po otevření stránky se Vám objeví toto záhlaví.

image

Přímo pod pejskem Beruchou začíná tlačítko "To se mi líbí" (na obrázku výše označeno elipsou). Na toto tlačítko klikněte. Tímto krokem jste se stali fanoušky naší stránky a veškeré naše informace se Vám budou zobrazovat na Vaší hlavní stránce.

Pokud však máte mnoho facebookových přátel či oblíbených stránek, může se velmi snadno stát, že Vám naše informace zapadnou mezi jinými příspěvky. Proto je dalším dobrým krokem přidání naší stránky do seznamu zájmů. To provedete následujícím způsobem.

Nejprve klikněte na tlačítko s hvězdičkou vpravo od tlačítka "To se mi líbí". Toto tlačítko je na následujícím obrázku opět označeno.

image
Nyní se Vám otevře níže uvedená nabídka. Vyberte si první položku "Přidat do seznamu zájmů". Budete vyzváni k zadání názvu nově vytvářeného seznamu. Pojmenujte si jej dle své libosti, např. neziskovky.
image
Nyní se Vám seznam zájmů zobrazí v levém menu na hlavní stránce. Pokud však spravujete více stránek nebo máte vytvořen větší počet seznamů přátel či jste členy více skupin, seznamy zájmů se Vám zobrazují až dole (těsně nad ikonami přátel pro chat). Řešením je přidat tento seznam zájmů do svých oblíbených položek.

Přejděte tedy na svou hlavní stránku (kliknutím na logo Facebooku na horní modré liště vlevo či na odkaz "Hlavní stránka" na téže liště vpravo). V levém sloupci si najděte Vámi vytvořený seznam zájmů. Klikněte na ikonku tužky těsně před jeho názvem levým tlačítkem myši. Vyberte položku "Přidat mezi oblíbené položky". Nyní již Vám určitě nic neuteče.

image

Nyní již Vám určitě nic neuteče. Pokud přidáme nový příspěvek, u názvu Vašeho seznamu zájmů se objeví číslo vyjadřující počet Vámi nepřečtených příspěvků.