Tiskové zprávy

Titulek

Mezinárodní letní workcamp na Hauenštejně

V létě loňského roku se zástupci spolku Opři se rozhodli, že chtějí projekt dobrovolnických pobytů na krušnohorském hradě Hauenštejně ještě o něco obohatit. Tak vznikla myšlenka uspořádat zde letní mezinárodní dobrovolnický projekt, workcamp, jehož účastníci budou pomáhat s rekonstrukcí hradu a jeho okolí.

Titulek

Děti z dětského domova jezdí pomáhat na hrad

Čelákovice - 17. 10. 2014 - Děti z dětského domova v Novém Strašecí, které samy potřebují pomoc ostatních, strávily uplynulý víkend na hradě Hauenštejně, kam se pravidelně vracejí, pomocí hradní čeládce s přípravou na zimu. Cílem těchto výletů je vést děti k dobrovolnictví.

Titulek

První z dobrovolníků Opři se žádá o hostitelskou péči

V současných dnech naše sdružení žije významnou událostí - Petr jako první z dobrovolníků zažádal o hostitelskou péči. Při té příležitosti bychom rádi informovali naše příznivce o tom, co to vlastně hostitelská péče je, a proč je Petrův krok takovým úspěchem.

Titulek

Již půl roku se mají děti z domovů o koho opřít

Dnes je tomu přesně půl roku, co oficiálně vzniklo naše občanské sdružení Opři se, jehož cílem je pomáhat dětem z dětských domovů. Pro děti pořádáme výlety (jednodenní i vícedenní) s účastí dobrovolníků, na kterých se formují vztahy mezi dobrovolníky a dětmi, které by časem mohly přerůst v hostitelskou či pěstounskou péči. Také pomáháme dětem v době odchodu z domovů, a to zejména tak, že je připravujeme na pohovory a radíme jim, jak mají shánět zaměstnání, ale i brigády ještě než domov opustí.

Titulek

Opři se - sdružení pomáhající dětem

Dne 4. ledna byl Ministerstvem vnitra schválen návrh na registraci nového občanského sdružení s názvem Opři se. Cílem tohoto sdružení je pomoci dětem z dětských domovů v integraci do většinové společnosti a usnadnit jim přechod z dětského domova do běžného života. Činnost bude založena na práci dobrovolníků.

Zobrazit všechny