Tadeášův jazykový kurz v USA

Petr Matyáš, 31.3.2018, Kopírovat odkaz na tuto stránku


V létě loňského roku náš talentovaný zpěvák Tadeáš Žak začal uvažovat o jazykovém kurzu v Americe. Proto se s prosbou obrátil na Petra Matyáše, předsedu spolku, zda by mu nedokázal pomoci. Oba ale věděli, že částka, jíž cena kurzu dosahuje, je značně vysoká a zdála se býti nedosažitelná. Ovšem s myšlenkou, že tento jazykový kurz by Tadeášovi mohl pomoci na jeho slibné cestě za svým snem stát se zpěvákem, který si sám píše a skládá vlastní písně, se vše obrátilo v intenzivní snahu částku získat. Samotný kurz by Tadeáše mohl také připravit na maturitu a budoucí studium, na které by se jednou rád dostal. Kurz bude zakončen mezinárodně uznávanou zkouškou TOEFL.

Petr - titulek
V Americe by Tadeáš rád složil pár písní, které by jednou mohli slyšet lidé po celém světě. Ačkoliv je tento cíl docela vzdálený a na cestě k němu je spousta překážek, Tadeáš dělá vše pro to, aby jej dosáhl.

Věříme, že v Americe získá spoustu potřebných zkušeností a inspirace, a to nejen z prostředí, ve kterém se bude pohybovat, ale také od lidí, kteří mohou mít třeba i stejný zájem o hudbu jako on. Kurz bude Tadeáše rozvíjet nejen po jazykové stránce, ale i po hudební, sociální a obecně vzdělávací, takže mu bude prospěšný v mnoha směrech.

V listopadu roku 2017 Petr s Tadeášem absolvovali první schůzku, kde se dozvěděli více informací o tomto kurzu. Paní, která je s nimi v kontaktu, je velice vstřícná a snaží se, aby kurz pro Tadeáše zůstal volný mezi tím, co na něj sháníme finanční prostředky od různých nadačních fondů a firem.

Na tento projekt se nám do této chvíle podařilo sehnat prostředky od těchto organizací: Nadace KKCG (30 000,? Kč), The Kellner Family Foundation (20 000,? Kč), Nadační fond Veroniky Kašákové (5000,? Kč), Město Čelákovice (15 000,? Kč).

Samotný šestitýdenní kurz zahrnuje pravidelné lekce angličtiny (32 lekcí/týden) zaměřené na gramatiku, správnou výslovnost, komunikační dovednosti i kreativní psaní. Kurz je možné si přizpůsobit vhodným výběrem volitelných předmětů, jeden z nich nabízí studium angličtiny za pomoci hudebních textů. K dispozici by měla být nahrávací studia a nebo zkušebny, kde by Tadeáš mohl pravidelně zkoušet, skládat, nebo si dokonce nahrát demoverze svých písní.

Šest týdnů v úplně cizí zemi, daleko od domova, bude pro Tadeáše zajisté trochu šok, ale my věříme, že se rychle adaptuje a nejen, že se naučí spoustu věcí, ale také si užije letní prázdniny a najde si spoustu nových přátel.
 
Celkově cena kurzu dosahuje částky 120 000,? Kč. Letenky v ceně cca 40 000,? Kč Tadeášovi uhradíme z veřejné sbírky na podporu individuálního rozvoje dětí. Protože v ceně kurzu je pouze stravování v rozsahu polopenze, potřebujeme pro Tadeáše sehnat dalších 60 000,? Kč. K tomu bychom rádi využili možností HitHitu, což je web, který umožňuje lidem přispívat na určitý projekt, který se jim líbí a chtějí ho podpořit. Na oplátku od nás dostanou menší odměny za podporu. Na HitHit připravujeme video, kde zazní Tadeášův připravovaný cover, který bude i na YouTube a my se na něj moc těšíme. Ten budeme sdílet na našich webových a facebookových stránkách. Tadeáš si samozřejmě nějakou část zaplatí i ze svých vydělaných peněz, takže se nespoléhá jen na podporu druhých.

Zkombinovat školu s tím, čemu by se rád Tadeáš věnoval, není jednoduché, ale my bychom mu rádi na jeho cestě co nejvíce pomohli a zatím se vše zdá býti na dobré cestě. Vypadá to, že s Tadeášem překonáme neočekávané a on bude mít tu možnost na sobě usilovně pracovat ve vysněné Americe.