Vedoucí akce: Petr Matyáš

Místo: Praha Letňany (mapa)

Termín: 4. - 5. listopadu 2012

Kopírovat odkaz na tuto stránku

V neděli 4. listopadu jsme vyvezli děti ze všech tří našich domovů do Letňan, kde jsme pro ně připravili závod na motokárách.

Ještě před vlastním závodem jsme však museli zajistit finance na tuto akci, neboť běžná cena pronájmu motokárové dráhy je 12.000 Kč na hodinu, což je absolutně mimo naše možnosti. Naštěstí zaměstnanci společnosti InfoSite, s.r.o., která tuto dráhu provozuje, byli velmi vstřícní a nabídli nám cenu 5.000 Kč za hodinu. I tak by tato cena byla mimo naše možnosti.

Naštěstí jsme však objevili program Pomáháme s Providentem a tuto akci jsme přihlásili do říjnové soutěže. Skončili jsme na krásném osmém místě a získali tak pět tisíc Kč. Díky tomu jsme si mohli dovolit rezervaci na hodinu a půl.

Na místo jsme se sjeli v neděli ve dvě hodiny. Akce se účastnily čtyři děti z Pyšel, sedm dětí ze Strašecí a osm z Nymburka. Nymburské dovezla teta Iveta, strašecké strejda Vláďa. Oběma za to děkujeme.

Závod se jel ve dvou cyklech. Nejprve se jely rozjížďky, kdy se děti rozdělily do čtveřic a každá čtveřice jela 10 minut. Následně se uspořádaly časy nejrychlejších kol jednotlivých jezdců. Do vlastního závodu nastupovali závodníci taktéž po čtyřech, a to podle pořadí z rozjížděk. Závěrečné pořadí se určilo podle nejlepších kol, a to jak z rozjížděk, tak z vlastního závodu.