Za Hauenštejn na Karlštejn

Titulek

Vedoucí akce: Petr Matyáš

Místo: Karlštejn (mapa)

Termín: 26. července 2019

Kopírovat odkaz na tuto stránku


Letošní workcamp na Hauenštejn byl první naší akcí, jíž se zúčastnily děti z Dětského domova v Unhošti. Byl to pro nás krok do neznáma, protože jsme se s dětmi předtím neměli čas ani seznámit. Domov jsme totiž oslovili, abychom na workcampu obsadili na poslední chvíli uvolněná místa. Děti tak byly mladší, než jsme původně chtěli, i tak jsme celou situaci skvěle zvládli a s dětmi se spřátelili.

Do pomoci na hradě se zapojovali všechny zúčastněné děti. Dva jedenáctiletí chlapci však nad rámec vyměřené pracovní doby. Zkrátka pracovali víc, než jsme po nich sami požadovali. A tak jsme jim slíbili, že se brzy uvidíme a vezmeme je na výlet. A tak se za nimi vypravil náš dobrovolník Petr.

Nabídka navštívit Koněpruské jeskyně kluky nezaujala, tak se jelo na Karlštejn. Cestou jsme ještě navštívili Velkou Ameriku, bývalý vápencový lom, který vytváří impozantní kaňon. Jeho velikostí byli kluci fascinováni. 

Od lomu jsme pokračovali na Karlštejn. V jeho podhradí jsme navštívili muzeum ve zdejším řopíku. Pan průvodce klukům vysvětlil kdy a jak byl tento bunkr postaven a jaký byl obranný systém. Kluci hltali každé jeho slovo. Nejvíce je zaujaly zbraně. 

Po prohlídce muzea jsme se vyšplhali na hrad. Na prohlídku jsme z nedostatku času nešli. Prohlédli jsme si pouze nádvoří a po občerstvení a krátkém odpočinku jsme se vydali zpět k autu. cestou do domova jsme se ještě stavili v Berouně na zmrzlině. Jsme velice rádi, že máme v Unhošti nové kamarády. Snad se s nimi brzy znovu spatříme.


Výlet na Karlštejnsko

(49.943078919554544, 14.188558495129087)