Vodácký víkend na Sázavě

Titulek

Vedoucí akce: Jana Černá

Místo: Kácov (mapa)

Termín: 14. - 16. června 2019

Kopírovat odkaz na tuto stránku


Víkend od 14. do 16. června jsme strávili s dětmi z Dětského domova v Novém Strašecí na řece Sázavě. Naším cílem bylo splout na kanoích úsek ze Zruče nad Sázavou do Českého Šternberku. Základnu jsme si postavili v tábořišti v Kácově, který je v půli cesty.

V pátek vyrazil Ondra zapůjčeným mikrobusem pro děti do Strašecí, kde již na něj čekala tlupa dětí. Odtud Ondra a strejda Míla, který řídil domovský mikrobus, vyrazili do Kácova. Zde již čekala Jana a Petr, který přivezl exstrašecké kluky. Po příjezdu celé výpravy jsme postavili tábořiště, vykoupali se v řece a poté si za tónů kytary opekli buřtíky.

V sobotu ráno jsme se auty přesunuli proti proudu do Zruče nad Sázavou, kde na nás čekaly lodě. Po nákupu vod jsme se vydali na vodu. Kromě plavby jsme si užívali spoustu legrace, vodních bitev, koupaček, ale i svačinových přestávek. Velkým zážitkem pro děti bylo setkání se dvěma slečnami, které v Sázavě koupaly koně. 

K večeru jsme se dostali zpět do našeho tábořiště. Po večeři řidiči převezli auta ze Zruče do Českého Šternberka, kde byl plánovaný cíl nedělní plavby. Děti pak měly volný program. Večer se však přihnala silná bouřka, že jsme se až bály, aby nám stany neuletěly. Naštěstí se tak nestalo. 

Ráno jsme vstávali v přesvědčení, že budeme v plavbě pokračovat. Dali jsme si do desáté hodiny čas na rozhodnutí, zda budeme v plavbě pokračovat, či nikoliv. Protože se obloha na nás čím dál víc mračila a občas se přihnal nepříjemný déšť, rozhodli jsme se s ohledem na nejmladší děti plavbu stornovat.

Řidiči se tedy vydali do Šternberka pro auta, mezitím zbytek výpravy sbalil věci a stany, které se po návratu aut naložily. Pak jsme vyrazili zpět do Českého Šternberku, kde jsme si prohlédli tamní hrad. Po pozdním obědě ve vyhlášeném motorestu U Rybiček jsme se vypravili zpět do Strašecí, kde jsme vrátili děti.


Vodácký víkend na Sázavě

(49.786001909722806, 15.0211351178923)