Víkend v Českém ráji

Titulek

Vedoucí akce: Petr Matyáš

Místo: Lomnice nad Popelkou (mapa)

Termín: 24. - 26. května 2019

Kopírovat odkaz na tuto stránku


O posledním květnovém víkendu, 24.-26. května 2019, jsme vyrazili na tradiční víkendovku s krnskými dětmi, kterou již pravidelně pořádáme v tandemu se strejdou Tomášem. Za Opři se se akce zúčastnili Petr, Ondra a Matěj. Naší základnou se na celý víkend stala turistická ubytovna v Lomnici nad Popelkou.

V Lomnici jsme měli štěstí na skvělou paní správcovou, která nás čekala na kole s na začátku Lomnice, aby nás dovedla do místní jídelny, kde nám zajistila večeři. Po večeři nás doprovodila na ubytovnu, kde nám umožnila přístup do posilovny, na kulečník i ping-pong. Protože tento večer probíhala Noc kostelů, vydala se část naší výpravy na náměstí do kostela  sv. Mikuláše, kde jsme si mimo jiné vyslechli Toccatu a Fugu d-moll od Johanna Sebastiana Bacha, a to zcela potmě. 

V sobotu ráno jsme se přesunuli autem na nedalekou Klepandu, odkud jsme si udělali výlet na dva hrady. Nejprve vedly naše kroky na Kumburk. Cesta byla příjemná a ještě nám přálo počasí. Na hradě děti nejvíce nadchl parádní výhled do údolí a kastelánův obrovský pes. Odtud jsme se přemístili na Bradlec, což je zřícenina ukrytá v lese. Tam nám začalo pršet, proto jsme návrat do aut urychlili. Ten nejhorší liják naštěstí přišel, až když jsme seděli v autech. Protože se nám nechtělo vracet, bylo totiž celkem brzy, zajeli jsme do Jičína. Menší děti jsme vzali do Rumcajsovy ševcovny a všechny jsme pak pozvali na zmrzlinu. Pak už jsme spěchali zpět do Lomnice na večeři.

Večer jsme koukali na hokejový zápas mistrovství světa, v němž jsme hráli s Kanadou o postup do finále. Protože již poměrně brzy byl výsledek jasný, malé děti jsme poslali spát a Petr s většími dětmi vyrazil na noční prohlídku Lomnice a výlet na rozhlednu, která byla vybudována ze skokanského můstku.

Po snídani jsme si zabalili věci a vydali se na zpáteční cestu. Nejeli jsme přímo, ale stavili jsme se na prohlídce Prachovských skal, kde jsme prolezli nejednu vyhlídku. Tomášova kolena dostala pěkně zabrat. Po procházce tímto překrásným skalním městem jsme se ještě stavili v Sobotce na poněkud pozdním obědě a odvezli děti zpět do Krnska. Už se moc těšíme na další společnou akci na konci září.
Víkend v Českém ráji

(50.529515833966734, 15.365819332356295)