Pracovní víkend na Hauenštejně

Titulek

Vedoucí akce: Petr Matyáš

Místo: Hauenštejn (mapa)

Termín: 11. - 13. dubna 2014

Kopírovat odkaz na tuto stránku


Na základě zkušenosti, kdy se patnáctiletý Marián z Dětského domova v Novém Strašecí zapojil do pomoci postiženým povodňovými škodami v červnu 2013, jsme již na podzim téhož roku plánovali rozjet sérii pravidelných work-campů na hradě Hauenštejně v Krušných horách. Protože se nám však na podzim nepodařilo nalézt vhodný termín, vyrazili jsme až o víkendu 11.-13. dubna 2014.

Na akci jsme vyrazili v pátek okolo páté hodiny odpolední autem přímo z Nového Strašecí ve složení Petr, Tadeáš a Saša, z dětí pak Mája, Vojta a Karel a samozřejmě nechyběl ani Marián. V Šanově jsme přibrali ještě Ondru.

Na hrad jsme dorazili po necelých třech hodinách cesty. Najedli jsme se, ubytovali se a prošli i ta nejtajemnější zákoutí hradu. Ráno jsme pak vyrazili do práce. Společně se skauty jsme vyrazili na paseku do lesa, kde jsme stahovali použitelné dříví. I přes drobné nehody jsme nakonec velice rádi konstatovali, že jsme tuto část výpravy zdárně přežili. 

Okolo druhé hodiny jsme se vrátili na hrad a dali si oběd. Pak jsme vyrazili na výlet - původní plán přiblížit se ke Klínovci, abychom jej mohli se ctí zdolat, nám překazilo počasí. Proto jsme se mastňácky vyvezli po silnici až těsně pod vrchol. Abychom však z výletu přeci jen něco měli, stavili jsme se ještě v muzeu v Jáchymově. Protože se během prohlídky muzea vyčasilo, rozhodli se Petr, Tadeáš a Ondra dojít na hrad pěšky. Bylo to jen necelých šest km. Večer jsme pak strávili relaxací na nádvoří a v jeho okolí.

I nedělní den jsme zahájili šichtou v lese. Pokračovali jsme v tom, co jsme nestihli během soboty dokončit. Tentokrát jsme však pracovali jen do půl jedné. Po drobném občerstvení jsme se sbalili a vyrazili domů. Cestou jsme ještě pozvali děti do restaurace v Podbořanech, abychom je za jejich pracovní nasazení alespoň drobně odměnili. 

V závěru pobytu jsme ještě Mariánovi předali dar v podobě tabletu, který mu věnovali  manželé Veronika a Jiří Chludilovi za jeho pomoc na povodních.
Výhled z našeho podkrovního ležení na hradní věž (foto: Petr Matyáš)
Výhled z našeho podkrovního ležení na hradní nádvoří (foto: Petr Matyáš)
Jsme na místě, jde se do práce (foto: Petr Matyáš)

(50.346240924101934, 13.018487691879272)