Minitábor ve Studcích 2019

Titulek

Vedoucí akce: Anna Valisková

Místo: Studce (mapa)

Termín: 5. - 9. srpna 2019

Kopírovat odkaz na tuto stránku


Na první srpnový týden jsme po skvělé zkušenosti z loňského roku připravili druhý ročník minitábora ve Studcích, jehož se zúčastnilo pět dětí z Dětského domova v Novém Strašecí. Naši malí táborníci do tábořiště dorazili v pondělí krátce po poledni a hned si postavili stany, ať mají kde nocovat. Poté jsme se šli zchladit do rybníka, zablbli jsme si na zahradě a opekli si buřty k večeři. Večer se pak děti dozvěděly téma tábora. Byla jím zlatá horečka na Klondiku.  

V úterý dopoledne si děti nejprve vlastnoručně vyrobily pytlíky, aby měly do čeho ukládat případné nalezené zlato. Poté jsme se museli naučit střílet, ať se umíme ubránit všemu nebezpečí, které na nás v neznámé zemi může číhat. Po obědě následovala již tradiční koupačka, tentokrát ovšem spojená s dalším úkolem. Cesta na Klondike je daleká a museli jsme překonat Velká jezera, takže si děti daly závody, kdo přepraví rychleji na druhý břeh vor. Před večeří si ještě musel každý chytit - ukrást svého koně v rámci hry v lese, aby nemusel zbytek cesty pěšky. 

Ve středu našim milým malým prospektorům nastaly zlé časy. Opustil nás kuchař, že ta štreka není nic pro něj a ať se dál staráme sami. Děti si tudíž musely nejprve najít recept, poté ho správně poskládat, vystřílet si všechny potřebné suroviny a nakonec z nich připravit a na ohni uvařit oběd. Úkol zvládly na výbornou a buřtguláš byl naprosto výtečný. Proto si odpoledne daly zasloužený odpočinek a koupačku. 

Ve čtvrtek jsme se hned po snídani vydali do Loučně na zámek, kde právě probíhá pohádkové léto. Prošli jsme si celý park, zasoutěžili jsme si, prolezli labyrinty, podívali jsme se na divadlo a zatančili si s vysvobozenou princeznou. Ačkoliv jsme se vrátili znavení, tak měly děti stále dost energie na hry s Marinou, která se na nás přijela podívat. Navíc vytvořila krásné účesy holčičkám. 

V pátek jsme konečně dorazili na Klondike. Děti dopoledne zvládly úplně samy najít v lese potok, od něhož se vrátily s pytlíky plnými zlata.  Pak jsme se rozhodli pro návrat zpět do rodné země, takže jsme si sbalili saky i paky a opět jsme se plavili přes jezera i oceán. Jelikož se nám vrátil i náš báječný kuchař, tak jsme měli oběd bez práce a pochutnali jsme si na výtečné rajské. 

Pak už jsme si jen naposledy zablbli na zahradě v oblíbené hamace i houpačce a následovalo smutné loučení, které se opět neobešlo bez slziček. Děti byly naprosto úžasné a už teď nám moc chybí. 
Minitábor ve Studcích

(50.292495087681324, 15.050207839971904)