Lyžovačka se strašeckými na Perninku

Titulek

Vedoucí akce: Petr Matyáš

Místo: Pernink (mapa)

Termín: 23. února 2019

Kopírovat odkaz na tuto stránku


V sobotu 23. února 2019 jsme využili krásného počasí a vyrazili s dětmi z  z Dětského domova v Novém Strašecí na jednodenní lyžovačku na Pernink v Krušných horách. 

Z Prahy jsme vyrazili brzy ráno zapůjčeným mikrobusem. Velmi rádi jsme v naší sestavě přivítali i Lukáše, který v domově vyrůstal, ale zhruba před pěti lety jej opustil. Dojalo nás, když nám na konci dne děkoval za to, že mohl jet s námi, prý to byl jeho po dlouhé době hodně užitý den.

Většina sestavy si chtěla zajezdit na lyžích, dva chlapci však chtěli zkusit poprvé snowboard. Naši nabídku na zaplacení školičky nejprve odmítli s tím, že se naučí jezdit sami. Protože se výletu nezúčastnil žádný náš dobrovolník, který by na snowboardu uměl, a tudíž jsme jim nebyli schopni pomoci, nakonec si nechali zaplatit lektorku, která se jim hodinu věnovala a pomohla jim se s prknem sžít. 

Protože nám počasí přálo, na sjezdovce jsme vydrželi až do zavírací hodiny. Pak jsme zamířili s dětmi zpět do domova. Loučení bylo dojemné, neboť jsme si uvědomovali, že to byla poslední příležitost vzít letos strašecké děti na sjezdovku.

Tuto akci jsme mohli realizovat díky Nadaci ČEZ, která podpořila náš projekt Lyžařská sezóna pro děti z dětských domovů. Nadaci tímto velice děkujeme.

(50.36321986272523, 12.778893814880576)