Lyžovačka na Monínci

Titulek

Vedoucí akce: Petr Matyáš

Místo: Monínec (mapa)

Termín: 13. ledna 2019

Kopírovat odkaz na tuto stránku


V neděli 13. ledna 2019 jsme s dětmi z Dětského domova v Novém Strašecí na lyžovačku na Monínec. Tentokrát jsme vyjeli v menší výpravě - tři dospělí a sedm dětí. Původně jsme chtěli vyrazit na krušnohorský Pernink, protože však v té oblasti byla sněhová kalamita, rozhodli jsme se pro jižnější svah.

Po půl deváté ráno se v domově sešli naši dobrovolníci Petr a Ondra a spolu se čtyřmi lyžaři z domova odjeli do Prahy, kde Ondra přestoupil na vlak a do auta přisedli dobrovolnice Marina se synkem Nikitou a expyšelský Patrik s kamarádem Pepou, kterého zná již z dob, kdy byl umístěn v Klokánku.

Na místo jsme dorazili krátce před jedenáctou. Zatímco Petr vystál frontu na permanentky a Marina s dětmi zařídila půjčení lyží a snowboardů, Ondra se vydal z Heřmaniček, kde ho vyklopil vlak, na Monínec pěšky. 

Na sjezdovce jsme si užili krásné čtyři hodiny lyžování. Pepa stál poprvé na snowboardu, Kristýnka pak prvně na lyžích. Pro ně tak byl tento den možná začátkem jednoho velkého příběhu. Moc se těšíme na náš lyžařský víkend, kterého se oba zúčastní a kde si své schopnosti na sněhu rozhodně vylepší.

Tuto akci jsme mohli realizovat díky Nadaci ČEZ, která podpořila náš projekt Lyžařská sezóna pro děti z dětských domovů. Nadaci tímto velice děkujeme.
Kristýnka poprvé na lyžích (foto: Petr Matyáš)
Sjezdovka (foto: Petr Matyáš)
Kristýnka a Rosťa (foto: Petr Matyáš)

(49.547707068583435, 14.518139052615084)