Lyžařský víkend v Krkonoších

Titulek

Vedoucí akce: Petr Matyáš

Místo: Jilemnice (mapa)

Termín: 31. ledna - 2. února 2020

Kopírovat odkaz na tuto stránku


Pololetní prázdniny jsou již několik let termínem, kdy vyrážíme na lyžařský víkend. Nejinak tomu bylo i letos. Tentokrát se naší základnou stal hotel Sumó v Jilemnici. Lyžovat jsme jezdili na nedaleké Benecko. Víkendu se zúčastnily děti ze tří dětských domovů - v Krnsku, Novém Strašecí a Unhošti. Připočteme-li expyšelského Patrika, měli jsme zde zástupce všech čtyř domovů, se kterými spolupracujeme. Podobně jako loni jsme i tento víkend uspořádali ve spolupráci se spřáteleným spolkem Dobrodějky.

Na hory jsme vyrazili v několika etapách v průběhu pátečního dopoledne. O půl druhé jsme již byli všichni na místě. Protože vybalení a odjezd na sjezdovku by byl velmi hektický, rozhodli jsme se začít lyžovat až večerním lyžováním. Tam nás vyjela zhruba půlka. Ani odpoledne jsme však nezaháleli. rozdělili jsme se do dvou skupin, jedna vyrazila na procházku po krásách Jilemnice, druhá pak do bazénu, který stojí hned naproti hotelu. Zbytek pátečního večera po návratu z lyží jsme strávili hraním společenských her a zpěvem za doprovodu kytar.

Celou sobotu jsme strávili na sjezdovce v Benecku. Moc děkujeme provozovateli tamního ski areálu za poskytnutí 50 % slevy na permanentky. Zkušené děti jsme po první jízdě vypustili, ať si jezdí sami, začátečníkům jsme se věnovali. Měli jsme tam skupinu čtyř absolutních začátečníků. Velkou radost nám udělalo, že i oni se během dne jakž takž rozjezdili. 

Ač sněhové podmínky nebyly ideální, což ani nemohly, neboť teploměr ukazoval okolo 10 stupňů, mnoho dětí vydrželo lyžovat celý den. Ty, kteří se s ohledem na horšící se sníh, už báli lyžovat, jsme postupně odvezli na hotel. Ostatní si užili lyží a snowboardů až do samotného konce provozní doby. Po večeři jsme se opět vrhli na hry a kytary.

Jak už jsme se zmínili, sobotní lyžařské podmínky nebyly zrovna ideální. Ke všemu pak ještě celý sobotní večer pršelo. Ihned po snídani jsme si tedy udělali inspekční cestu na sjezdovku, abychom zjistili, zda má cenu tam děti vůbec brát. Bohužel nemělo. Sníh byl příliš rozbředlý. A protože už během soboty se na sjezdovce stalo několik úrazů, z nichž jeden drobný se nevyhnul ani našemu chlapci, rozhodli jsme se zdraví našich dětí neriskovat.

A tak přišel na řadu náhradní program. Na přání dětí vyrazila část výpravy opět do bazénu, zatímco druhá si šla zasportovat do sokolovny. Někteří si zahráli fotbal, jiní si zaskákali parkour přes náčiní a věnovali se gymnastickým disciplínám.

Po návratu na hotel jsme se začali balit. Pak nás čekal výtečný oběd, po němž jsme se pomalu rozjeli do svých domovů.

Moc děkujeme na spolupráci dětským domovům a spolku Dobrodějky, hotelu Sumó za vstřícné jednání a příznivější ceny, ski areálu Benecko za poskytnutí 50% slevy, všem našim dobrovolníkům, kteří se zapojili, a hlavně všem dětem, protože víkend byl naprosto skvělý. Těšíme se na další akce.
Abychom se zbytečně nehonili, na lyže jsme vyrazili až po páteční večeři. (foto: Václav Maleček)
Odpoledne jsme se rozdělili do dvou skupin. (foto: Václav Maleček)
První skupina vyrazila na procházku po Jilemnici. (foto: Václav Maleček)

(50.608027022087214, 15.50468623638153)