Lyžařský víkend v Krkonoších

Titulek

Vedoucí akce: Petr Matyáš

Místo: Dolní Albeřice (mapa)

Termín: 1. - 3. února 2019

Kopírovat odkaz na tuto stránku


V minulých třech letech jsme využili pololetní prázdniny k tomu, abychom děti z dětských domovů vzali na lyže. Nejinak tomu bylo i letos, kdy jsme vyrazili s dětmi z domovů v Novém Strašecí, Krnsku a Mladé Boleslavi do Dolních Albeřic v Krkonoších. Letos jsme lyžařský víkend uspořádali společně se spřátelenou organizací Dobrodějky.

Letošní víkend byl logisticky náročnější, neboť se ho zúčastnilo téměř 50 lidí. K dopravě jsme využili pět mikrobusů a jeden osobák. Abychom pobrali všechna zavazadla, půjčili jsme si dokonce i vozík. Počasí k nám bylo přátelské, tak jsme se všichni bez jakýchkoliv komplikací dostali až doprostřed Albeřic. Poslední kopeček před naším penzionem byl však namrzlý a pro mikrobus s vozíkem nesjízdný. Naštěstí do cíle cesty zbývalo asi 300 m, tak jsme to nejdůležitější odnosili pěšky a vozík nám následně vyvezl majitel penzionu se silnějším autem.

Protože nás nesjízdný kopec poněkud zdržel, na sjezdovku jsme se již v pátek odpoledne nedostali. Pouze s většími dětmi jsme vyrazili na noční lyžování do Mladých Buků.

V sobotu jsme se rozdělili do dvou skupin, menší děti zůstaly na sjezdovce v Albeřicích, větší jsme pak vzali na sjezdovku do Velké Úpy. Na sjezdovkách jsme zůstali celý den, samozřejmě jsme děti o hladu nenechali a oběma skupinám dopřáli obědovou pauzu. Zatímco děti lyžovaly, náš dobrovolník Ondra, který je nepostradatelným článkem našeho týmu na téměř každé akci, si tentokrát udělal volno a na běžkách vyběhl až na vrchol Sněžky. Následně se vrátil do Velké Úpy, aby mohl děti odvézt zpět do Albeřic.

Stejně jako páteční večer jsme i ten sobotní trávili ve společenské místnosti. Hrálo se na kytaru, zpívalo, někteří hráli společenské hry a bylo nám opravdu krásně. Nádherně bylo i venku, kde začal padat čerstvý sníh.

Nedělní ráno jsme zažili větší překvapení. Sněhu totiž napadlo přehršel. Byla zapadaná příjezdová cesta, a tak jsme museli čekat, až ji silničáři prohrnou. Ač jsme měli v plánu strávit nedělní odpoledne na albeřické sjezdovce, která se nacházela asi 3 km od hotelu, nakonec jsme se rozhodli z důvodu zasněžených silnic zůstat na místě a věnovali jsme se jiným zimním sportům - zejména sáňkování a bobování. 

Po obědě jsme naložili věci, vyklidili penzión a pomalu se rozjeli do svých domovů. I když jsme si tentokrát lyžování užili o něco méně než v minulých letech, akci jsme si parádně užili.

Tuto akci jsme mohli realizovat díkyNadaci ČEZ, která podpořila náš projekt Lyžařská sezóna pro děti z dětských domovů. Nadaci tímto velice děkujeme.

(50.688208482520544, 15.829558987050177)