Lezecké odpoledne 2019/2

Titulek

Vedoucí akce: Petr Matyáš

Místo: Praha-Smíchov (mapa)

Termín: 2. června 2019

Kopírovat odkaz na tuto stránku


O prvním červnovém víkendu roku 2019 naše spřátelená organizace Dobrodějky u příležitosti Mezinárodního dne dětí pořádala celovíkendovou akci na Santince. Protože se tento krásný park a přilehlý sportovní areál nacházejí poblíž smíchovské stěny, kam rádi chodíme s dětmi lozit, domluvili jsme se, že starší děti v neděli v brzkém odpoledni, na kdy měly Dobrodějky připravené soutěže pro nejmenší, vezmeme na stěnu.

Na lezení s námi vyrazilo osm dětí z dětských domovů v Novém Strašecí a Krnsku. Kromě toho se akce zúčastnili i dva expyšelští chlapci, kteří nám pomohli s jištěním dětí. Právě na zapojování odrostlých dětí do našich aktivit v roli dobrovolníků si velice zakládáme. Mají totiž i v dospělosti pocit, že někam patří, že mají někde zázemí.

Děti jsme si rozdělili do tří skupin, největší kluky si vzal na starosti Vašek, mladší Petr a holky Šárka. Nejprve jsme se všichni poctivě rozcvičili na bolderu, následně jsme přešli na menší lezecké cesty a velcí kluci pak vyrazili i na 12metrové cesty. 

Na stěně jsme vydrželi dvě hodiny. Pak jsme se vrátili na Santinku, kde nás čekal pozdní oběd. Už se moc těšíme na září, kdy budou naše lezecká odpoledne pokračovat.
Lezecké odpoledne

(50.053596427617876, 14.40671521811521)