Lezecké odpoledne 2019/1

Titulek

Vedoucí akce: Petr Matyáš

Místo: Lezecké centrum Smíchov (mapa)

Termín: 4. května 2019

Kopírovat odkaz na tuto stránku


Vždy máme radost, když se nám ozvou děti, které již dětské domovy opustily. Tentokrát nás kontaktovali dva bráškové, kteří zhruba před rokem opustili jeden z dětských domovů, s nimiž spolupracujeme, a jejich první otázka byla: "Kdy zase vyrazíme na stěnu?". Protože jsme již dlouho na stěně nebyli, bylo to pro nás impulzem, abych na naši dávnou tradici navázali. V sobotu 4. května jsme je tedy vzali do smíchovského lezeckého centra.

Protože jsme na akci vyrazili spontánně bez předchozího plánování, byla účast velmi malá. Kromě oněch brášků a našeho dobrovolníka Petra, který akci zrealizoval, s jištěním pomohla Marina, která s sebou vzala synka Nikitu, který je už nedílnou součástí našeho týmu, a jeho kamarády.

Než jsme začali lézt, dali jsme si s dětmi krátkou protahovací rozcvičku a vzali jsme je na boulder, aby si zkusily pár krátkých a jednoduchých cest. Následně jsme jim rozdali sedáky a vytipovali pár jednodušších cest na stěně s jištěním. Tři největší a nejzkušenější chlapáky jsme vzali i na nejvyšší, 12metrové, stěny. 

Na stěně jsme vydrželi bez mála dvě hodiny. Poté jsme všechny zúčastněné rozvezli domů. kvůli pár uzavírkám se nám však cestování protáhlo na skoro dvě hodiny. 
Stálice našeho lezeckého týmu (foto: Petr Matyáš)
Stálice našeho lezeckého týmu (foto: Petr Matyáš)
Náš nejmladší lezec (foto: Petr Matyáš)

(50.05444916093876, 14.405813987086276)