Expedice Karakoram 2019

Titulek

Vedoucí akce: Petr Matyáš

Místo: Lanové centrum Proud, Praha (mapa)

Termín: 13. dubna 2019

Kopírovat odkaz na tuto stránku


Již pět let se pravidelně účastníme soutěže v lanových disciplínách s názvem Expedice Karakoram. Někdy se nám podaří postavit i tři týmy, letos jsme se však drželi při zemi a sestavili pouze jeden tým. Tvořily jej děti z Dětského domova v Novém Strašecí. Dále jsme pak měli v záloze dva náhradníky, ty jsme pak půjčili skautům k doplnění jejich týmu. 

Program odpoledne začal úderem půl druhé rozdělením týmů do dvou skupin. První z nich, včetně našeho týmu, začínala tréninkem nízkých překážek, druhá pak šla na trenažér, kde se všichni povinně museli naučit jistit. Po pár desítkách minut se skupiny prohodily. 

Po krátké pauze organizátoři soutěžící seznámili se zásadami bezpečného pohybu na vysokých překážkách a pravidly hry. Každá překážka měla své bodové ohodnocení. Každou z nich mohli zdolat všichni členové týmu. Kromě zdolávání překážek ve výšce 12 metrů nad zemí bylo důležité plnit drobné týmové úkoly. 

Po páté hodině byla soutěž ukončena. Po krátké pauze následovalo vyhlášení vítězů. Oba týmy, jejichž členy byly naše děti, měly velmi podobné výsledky. Oba se umístily na začátku druhé poloviny výsledkové listiny. S ohledem na to, že nejstaršímu soutěžícímu bylo pouhých 13 let, to považujeme za veliký úspěch. Všem našim dětem gratulujeme k skvělému výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci.
Expedice Karakoram
Trénink nízkých překážek (foto: Petr Matyáš)
Trénink nízkých překážek (foto: Petr Matyáš)
Oblékýání úvazků (foto: Petr Matyáš)

(50.11110712955156, 14.494684598454228)