Dobrovolnický víkend na Hauenštejně 2020/2

Titulek

Vedoucí akce: Petr Matyáš

Místo: Hauenštejn (mapa)

Termín: 7. - 10. května 2020

Kopírovat odkaz na tuto stránku


Na druhý letošní dobrovolnický víkend na Hauenštejně jsme se chystali už v březnu. Protože to však z důvodu pandemie viru COVID-19 nebylo možné, došlo na tuto akci až v květnu. Protože v té době byly dětské domovy ještě uzavřené, sestavili jsme malou skupinku z dobrovolníků a dětí, které prošly domovy, a dětí z okolí dobrovolníků.

Protože náš pobyt vyšel na prodloužený víkend, vyrazili jsme již ve čtvrtek odpoledne. Pouze poslední účastnice - Saša - dorazila až v pátek ráno. Po příjezdu jsme si prošli hrad, přeci jen jsme ho dlouho nemohli navštívit, a večer strávili s kytarou u ohně.

V pátek jsme se vrhli do práce. Tentokrát jsme dříví štípali u zadní hradní brány a vozili ho do centrálního hradního dřevníku. Ač jsme rovnání dřeva svěřili menším klukům, byli jsme velmi potěšeni, s jakou precizností vše naskládali. Protože jsme chytli tempo, ani jsme si nevšimli, že je čas oběda. Řada na něj přišla až po druhé hodině. 

Po obědě jsme vyrazili na výlet. Petr a Ondra se od skupiny trhli a vyrazili na vlastní pěst do Měděnce, odkud pěšky přes Mědník vyrazili až k vodní nádrži Přísečnici, odtud pak pěšky přes pastviny a podél větrných elektráren zpět do Měděnce. Zbytek výpravy vyrazil k Ohři na koupačku, i tak si se zpáteční výletní trasou dali okolo 15 km.

V sobotu jsme se vrhli na úklid větví. Nejprve bylo třeba snosit na jednu hromadu všechny pořezané větve podél hlavní příjezdové cesty, včetně těch, které byly spadané ve svahu pod cestou. Jejich tahání zpět nahoru bylo místy trošku dramatičtější, ale do hodiny bylo hotovo. Zatímco Petr poté sklízel větve v arboretu, zbytek se věnoval štípání a uskladnění dříví. Odpoledne došlo opět na koupačku a procházku po Klášterci, kde jsme si dali zmrzlinu. Večer pro nás připravil náš dobrovolník Vašek sváteční grilovačku. Tento pobyt byl naším 25. pobytem na hradě.

V neděli jsme se věnovali hlavně odpočinku a jídlu. Bylo totiž třeba dojíst zbytky z večerní grilovačky. Pak jsme se pomalu zabalili a uklidili po sobě prostor. Po obědě jsme se vydali zpět domů. 

Moc se těšíme, až tam budeme moci přístě opět vzít naše skvělé děti z domovů.


U ohně
Štípání dříví za zadní branou
Štípání dříví za zadní branou

(50.34669428215021, 13.018726074903192)