Dobrovolnický víkend na Hauenštejně 2020/1

Titulek

Vedoucí akce: Petr Matyáš

Místo: Hauenštejn (mapa)

Termín: 10. - 12. ledna 2020

Kopírovat odkaz na tuto stránku


O víkendu 10.-12. ledna 2020 jsme vyrazili na náš již 24. pobyt na našem milovaném hradě Hauenštejně. Byli jsme hradním pánem Pavlem požádání, abychom pomohli hradní čeládce připravit jednu z obytných místností na rekonstrukci.

Na hrad jsme dorazili v pátek k večeru v sestavě Pepa, Rosťa, Lukáš, Honza, Petr, Vašek a Ondra a hned jsme se vrhli do práce. Bylo potřeba z místnosti vystěhovat veškerý nábytek, aby se ráno mohlo začít s rekonstrukcí. A tak jsme začali stěhovat postele, které jsme přesně před rokem do místnosti vynosili, ven o dvě patra níže a přes nádvoří do "učebny", která se dočasně proměnila na sklad.

Práce to byla vskutku náročná a tak jsme si po pár odnesených postelích udělali pauzu na večeři. Vašek dovezl toustovač a my si tak mohli pochutnat na báječné večeři. Posilněni tousty jsme se opět pustili do práce a za pár hodin měli vše hotovo, i přes to, že hradní kastelán Kuba odhadoval, že nám práce zabere dvojnásob času.

Po práci jsme vyrazili na krátkou vycházku kolem hradu. Po ní jsme si zalezli už dovnitř a Vašek s Petrem vytáhli kytary a začali hrát a zpívat hrát.

V sobotu ráno jsme vstávali později než obvykle, protože jsem měli něco odpracováno z předešlého dne. Po vydatné snídani doplněné o výbornou čočkovou polévku z hradní kuchyně, jsme se vydali štípat dřevo před penzion pod hradem a uklízet ho do dřevníku.

Po práci na nás už čekal pozdní oběd od paní Jitřenky, po kterém jsme vyrazili na krátký výlet. Chtěli jsme vzít děti na Božídarské rašeliniště, ale nakonec jsme se jen krátce prošli po Jáchymově. Počasí na Božím Daru nebylo rozhodně procházkové. Po návratu jsme povečeřeli další várku toustů a pak hráli Bang!, Černé historky a opět se zpívalo s kytarou.

V neděli jsme se rozdělili na dvě skupiny, jedna vynášela materiál na rekonstrukci z nádvoří nahoru do rekonstruované místnosti (a že ho nebylo málo) a druhá pokračovala ve štípání a uklízení dřeva.
Po obědě jsme se už jen se všemi na hradě rozloučili a vydali se pomalu na cestu domů.
Vašek a jeho polní toastová kuchyně (foto: Petr Matyáš)
Do stěhování se zapojili i menší kluci (foto: Petr Matyáš)
Stěhování postelí po úzkých točitých schodech byla veliká lahůdka (foto: Petr Matyáš)

(50.34666671513568, 13.01920595545365)