Dobrovolnický víkend na Hauenštejně 2019/5

Titulek

Vedoucí akce: Petr Matyáš

Místo: Hauenštejn (mapa)

Termín: 11. - 13. října 2019

Kopírovat odkaz na tuto stránku


Druhý říjnový víkend roku 2019 jsme strávili na našem oblíbeném místě - krušnohorském hradě Hauenštejně. Ani tentokrát jsme na hrad nejeli jen relaxovat, ale především pomoci hradní čeládce. 

Akce se tentokrát zúčastnili chlapci z unhošťského domova a jeden expyšelský chlapec, který si vzal s sebou kamaráda. Také se k nám přidali dva studenti ze spřátelené školy Michael. Celkem nás bylo 11.

I tentokrát se naše práce točila kolem dřeva. Za úkol jsme dostali poštípat a na hrad odvozit hromadu pořezaných špalků, které ležely poblíž hájenky. S prací nám skvěle pomohly tři nové sekery a především náš kamarád Úžas (nezničitelný stroj UAZ 469), s jehož pomocí jsme všechno odvozili.

Nejen prací jsme byli během víkendu živi. V sobotu odpoledne jsme si udělali krásnou procházku podzimní přírodou. Z hradu jsme vyjeli do Kyselky, města, které nyní jako bájný Fénix vstává z popela. Odtud jsme se lesem prošli na nedalekou rozhlednu Bučina, která se hrdě tyčí na kopci nad městem. Večer jsme pak strávili společně se skauty, kteří nám byli po celý víkend sousedy, u ohně.

Nedělní dopoledne bylo opět pracovní. Podařilo se nám odvozit celou hromadu. Co se vešlo, naskládali jsme do hradního dřevníku, zbytek jsme nechali za hradní bránou. Po práci jsme si dali oběd, sbalili si věci a zamířili přes Unhošť zpět do Prahy. Letos se už na hrad nevrátíme, ale i tak jsme se s hradem neloučili na dlouho. V zimě si snad dáme tradiční lyžařsko-dobrovolnický víkend.
Poměřování sil (foto: Petr Matyáš)
Štípání dříví šlo klukům hodně od ruky (foto: Petr Matyáš)
Štípání dříví šlo klukům hodně od ruky (foto: Petr Matyáš)

(50.346504699278526, 13.020305570734536)