Dobrovolnický víkend na Hauenštejně 2019/3

Titulek

Vedoucí akce: Petr Matyáš

Místo: Hauenštejn (mapa)

Termín: 26. - 28. dubna 2019

Kopírovat odkaz na tuto stránku


O posledním dubnovém víkendu jsme vyrazili na Hauenštejn, kam se už šestou sezónu vracíme za účelem pomoci hradní čeládce. Tímto víkendem jsme zahájili již třetí desítku pobytů na tomto překrásném místě uprostřed nádherné krušnohorské krajiny.

Na víkend jsme vyjeli, přestože se nepodařilo najít vhodný průnik termínů, které by vyhovovaly jak hradu, tak strašeckému domovu, z něhož se dobrovolnických pobytů účastní největší počet dětí. Na hrad jsme tam vyrazili v pouhých pěti lidech. 

Protože na červenec připravujeme druhý ročním mezinárodního dobrovolnického workcampu, jehož se kromě našich dětí zúčastní i deset jejich vrstevníků ze zahraničí, pojali jsme tento víkend převážně jako přípravnou návštěvu. Cílem tak bylo domluvit detaily, jak vše bude probíhat, a také ukázat Irče, hlavní vedoucí workcampu z organizace INEX-SDA, hrad a seznámit ji s Pavlem Palackým, majitelem hradu. Irča se totiž za námi přijela v neděli podívat.

Kromě domlouvání a seznamování došlo i na práci. Naším úkolem bylo pořezat spadlé stromy v podhradí a dovézt je na hrad. Protože hradní Úžas byl nemocný, se ctí se role traktoru zhostil náš věrný přítel Scénic. Samotné nás překvapilo, kolik toho byl schopný do kopce vytáhnout.

Nejen prací je člověk živ. V sobotu v podvečer jsme si udělali výlet do Karlových Varů. Prošli jsme se po kolonádě, ale i po parcích nad nimi. Navštívili jsme i jeden ze symbolů tohoto lázeňského města - sochu kamzíka na Jelením skoku. Cestou zpět k autu jsme si na tržnici dali večeři. 

Ač nás bylo tentokrát na hradě opravdu málo, stejně za námi byl kus práce vidět a ještě jsme si užili spoustu legrace. Velmi rádi jsme se blíže seznámili s Irčou a moc se těšíme na spolupráci na letním workcampu.
Dobrovolnický víkend na Hauenštejně

(50.345706653622806, 13.021186050415736)