Dobrovolnický víkend na Hauenštejně 2019/2

Titulek

Vedoucí akce: Petr Matyáš

Místo: Hauenštejn (mapa)

Termín: 1. - 3. března 2019

Kopírovat odkaz na tuto stránku


O prvním březnovém víkendu roku 2019 jsme vyrazili již podvacáté na námi velmi oblíbený hrad Hauenštejn. Na toto kouzelné místo se vracíme již od dubna 2014. Tento náš pobyt byl jubilejní - dvacátý.

Pobytu se zúčastnily děti z Dětského domova v Novém Strašecí, které doplnili dobrovolníci Petr, Ondra, Jirka a Marina se synkem Nikitou. Kromě nich se přidali ještě expyšelský Patrik, jeho kamarád Pepa a Matěj ze spřátelené školy Michael.

Na hrad jsme dorazili tradičně v pátečních večerních hodinách. Ubytovali jsme se večer jsme si užili každý dle svých zájmů. Někteří se šli projít, jiní hráli hry, nebo si četli či si jen povídali.

Ráno jsme po brzké snídani vyrazili do Jáchymova k dolní stanici lanovky na Klínovec. Chtěli jsme totiž využít poslední záchvěvy zimy a ještě si jednou pořádně zalyžovat. Ač byla celý den mlha, sjezdovky jsme si užili dosytosti. Vyřádili se zde lyžaři i snowboardisti. Protože však sjezdovka vedoucí k parkovišti do Jáchymova byla plná boulí, začátečníci si na ni netroufli. Rozhodli jsme se poslat je dolů lanovkou. Byli jsme však příliš pomalí a o dvě minuty ji nestihli. Začalo tak velké dobrodružství.

Naštěstí však existovala dolů alternativní cesta přes Neklid. Ta však nevedla po sjezdovce, ale po svažující se poměrně úzké lesní cestě, která přidělala hodně starostí nezkušeným snowboardistům. Pak následoval poměrně prudký úsek po červené sjezdovce na Neklidu. Nakonec se však dolů dostali všichni ve zdraví. Dokonce byli i v půjčovně tak hodní, že počkali dokud nedojeli poslední opozdilci.

Pak následovala skvělá odměna, která nám dala zapomenout na všechny strasti. Výborný oběd v naší oblíbené restauraci v Ostrově. 

V neděli jsme se naplno vrhli do práce. Nejprve jsme naplnili dřevník u ohniště, s čímž nám tradičně pomohl náš čtyřkolý kamarád Úžas - UAZ-469. Zatímco první půlka vykládala dřevo z vozíku, druhá parta se vrhla na opravu zimou rozbité hlavní příjezdové cesty. Po pozdním obědě jsme se sbalili a odjeli domů. Už se moc těšíme na konec dubna, kdy zahájíme třetí desítku našich pobytů na hradě.

Tuto akci jsme mohli realizovat díky Nadaci ČEZ, která podpořila náš projekt Lyžařská sezóna pro děti z dětských domovů. Nadaci tímto velice děkujeme.
Jsme připraveni na lyžovačku (foto: Petr Matyáš)
Vůbec nebylo vidět, že teta Petra pár let na lyžích nestála (foto: Petr Matyáš)
Oběd byl tentokrát elementární (foto: Petr Matyáš)

(50.34688011818022, 13.018792538698904)