Bruslařské odpoledne na Letné

Titulek

Vedoucí akce: Jana Černá

Místo: Praha-Letná (mapa)

Termín: 9. února 2019

Kopírovat odkaz na tuto stránku


Abychom dětem ze strašeckého domova zpestřili lyžařskou sezónu, vyrazili jsme s nimi v sobotu 9. února 2019 Prahy na Letnou na brusle. Část dětí přivezl strejda Vláďa autem, kdo se nevešel, musel s tetou Monikou autobusem na Hradčanskou. Na autobusovou část čekala na Hradčanské naše dobrovolnice Jana, přímo na Letné pak vyzvedli druhou půlku Petr, Marina a Hanka.

Obě skupiny se na Letné setkaly krátce před jednou. Protože spřátelené organizaci Dobrodějky se podařilo sehnat pro strašecké děti několikery krásné brusle, většina dětí měla své. Zbytek si musel půjčit na místě. Děkujeme provozovateli kluziště, že nám brusle pro děti i dozorující dobrovolníky zapůjčil zdarma. 

Děti si na bruslích užily téměř tři hodiny. Bruslaře, kteří se na led vydali dnes poprvé, si nejprve vzala Hanka na dětské kluziště, kde je seznámila se základy bruslení. S ostatními vyrazili Petr, Marina a Monika na velké kluziště. 

Protože nám počasí přálo, bylo dnešní bruslení pro děti velice příjemným zážitkem. Teplota okolo 7 °C s sebou však nesla jednu nepříjemnost - tání ledu. Protože se před třetí hodinou bruslilo už ve velké louži, organizátoři bruslení dočasně pozastavili a plochu upravili a opětovně zamrazili. 

Mezi tím jsme dětem koupili k svačině párky v rohlíku. Protože už naše nejmenší děti byly poněkud zmáchané, po přestávce jsme je už na kluziště nepustili a místo toho jsme je vzali do vyhřívaného stanu, kde jsme je usušili. 

Během odpoledne se děti krásně vyřádily. Věříme tomu, že večer jistě brzy ulehnou. Už teď se moc těšíme na další společné akce. 

Tuto akci jsme mohli realizovat díky Nadaci ČEZ, která podpořila náš projekt Lyžařská sezóna pro děti z dětských domovů. Nadaci tímto velice děkujeme.
U okénka vyzvedáváme brusle pro děti, které neměly vlastní (foto: Petr Matyáš)
Přezouváme se (foto: Petr Matyáš)
Kája konečně na ledě (foto: Petr Matyáš)

(50.097733574512404, 14.415668566954082)