Animační dílna s Animatějem 2019/3

Titulek

Vedoucí akce: Milan Štajer

Místo: DD Nové Strašecí, DD Pyšely (mapa)

Termín: 24. března 2019

Kopírovat odkaz na tuto stránku


V neděli 24. 3. jsem opět s Animatějem vyrazili za dětmi do dětských domovů, konkrétně do DD v Novém Strašecí a v Pyšelích.

Ve Strašecí jsme dokončili animaci scénky k básničce od Jana Vodňanského Zima v Novém Strašecí. Děti si vykreslovaly duchy, strašidla, kreslily pec a hradby, zkrátka vše, co je napadlo při poslechu básně. Ty potom postupně rozpohybovaly na zeleném plátně.
Společně namluvily básničku.

Nakonec jsme si společně zahrály na schovku, na židličky a pak už se děti rozešly do svých domečků. A zahrály jsme si na kino, kde děti zhlédly několik vlastních animovaných filmů. Hezké bylo, že poznávaly své záběry a komentovaly je. Výsledné dílko našeho snažení  bude hotové během pár dní.

V Pyšelích bylo téma jiné. Měli jsme připravené sestřihané záběry z hnízdění kosa černého.Takže téma bylo Jak se žije u kosů. Děti zhlédly film, zopakovaly, co v něm viděly, a následně se vrhly do vykreslování, vystřihování a animace kosů, kosi v hnízdě, krmení kosů, a kosi v prostoru. Vše na zeleném plátně. Adrianka ráda mluví do diktafonu, tak namluvila básničky o kosech.

Než Milan sestřihal krátké video, tak jsme si s dětmi zahráli nějaké hry a také napsali jména do titulků. Nakonec proběhlo kino s promítáním filmů.

Ondra si animuje své figurky
Technicka je již připravena
Ondra pod vedením Milana

(49.87760664290399, 14.681215634315322)